niedziela, 4 września 2016

Kiedy przyjmować białko?


Białko to podstawowy materiał budulcowy naszych mięśni, co dla osób chcących zwiększyć swoją masę mięśniową ma bardzo spore znaczenie. Wiele takich osób sięga po różne odżywki na bazie białka i jest to oczywiście bardzo słuszne podejście, aczkolwiek z drugiej strony musimy również wskazać na to, aby białko było obecne w codziennej diecie tychże ludzi, w pokarmach, które spożywają każdego dnia. Mówiąc, bowiem o skuteczności trenowania, mówiąc o uzyskiwaniu określonych rezultatów, musimy wskazać w głównej mierze na dietę, a dopiero później na suplementy diety, na odżywki dla sportowców.

Dawka białka

Skupiając się jednak na owych odżywkach białkowych, musimy podjąć zagadnienie pory przyjmowania dawki białka. W odniesieniu do osób trenujących, pora przyjmowania dawki białka ma kluczowe znaczenie. Mowa w tym miejscu zarówno o odżywkach białkowych jak również o białku obecnym w naszej diecie. Mówiąc o właściwej porze przyjmowania białka, która zaowocuje określonymi efektami, chcemy wskazać na czas po treningu. To jak najbardziej właściwa pora na to, aby skutecznie wspomóc przyrost naszej masy mięśniowej, to jak najbardziej właściwa pora na to, aby skutecznie wspomóc proces regeneracji naszych mięśni. Jednakże nie możemy w tym miejscu skupiać się wyłącznie na samym białku. Nie spowoduje ono niczego dobrego, jeśli nie uzupełnimy go właściwą ilością dostarczonych węglowodanów.

Proces regeneracji

W procesie właściwej regeneracji mięśni po treningu jak również w procesie właściwego budowania masy mięśniowej musimy dostarczać sobie nie tylko materiału budulcowego, ale ponadto również musimy dodać sobie pewnej ilości energii, bez której nie mamy żadnych szans na jakikolwiek sukces w tejże materii. Jeśli więc pytamy o to, kiedy powinniśmy przyjmować białko, to najlepszym momentem jest czas po treningu, ale białko musi być w tym momencie wspomagane przez węglowodany i jest to aspekt nieodłączny, jest to aspekt, o którym bezwzględnie nie możemy zapomnieć, którego nie możemy w naszych planach pominąć, który musi być ujęty.

1 komentarz:

  1. Powszechny kult ciała i urody spowodował, że tylko niewielka grupa osób jest szczęśliwa. Większość dąży do boskości, zmieniając ciało i ubiory, inwestując w siebie, żeby być jeszcze wspanialszym, eksperymentując z głodówkami i dietami, ale z reguły jest to złe odżywianie. Każdy z tych wynalazków albo niszczy metabolizm albo powoduje efekt jojo. Naprawdę jedynym sposobem jest zaufanie dobremu dietetykowi.

    OdpowiedzUsuń