czwartek, 28 lipca 2016

Odżywki białkowe



Odżywki białkowe można z powodzeniem zaliczyć do tych najbardziej popularnych wśród sportowców. Bez wątpienia najbardziej znaną sportową odżywką opartą w swoim składzie na białku jest białko serwatkowe. Najbardziej znane nie oznacza oczywiście, że jest to jedyny znany nam suplement diety dla sportowców, który miałby zawierać w sobie białko. W tym miejscu bowiem trzeba nam wskazać na inne rodzaje białka jak chociażby białko kazeinowe, jak białko pszeniczne, białko sojowe, białko jaja egg. 

Odżywki dla każdego

Jak więc widać, możliwych do zastosowania odżywek białkowych wspomagających nasz trening może być bardzo wiele. Mówiąc jednakże o tych najpopularniejszych, musimy wskazać na białko serwatkowe, które jest bardzo skuteczne. Zasadniczo jeśli mówimy o odżywkach białkowych, musimy również podkreślić to, że mogą one wystąpić w trzech odmiennych formach. Mowa o koncentratach, mowa o izolatach oraz o hydrolizatach. Każda z tych form odżywek białkowych może być dla nas bardzo korzystna, aczkolwiek jeżeli mielibyśmy wskazać na jeden rodzaj, na te najlepsze, na te najbardziej skuteczne, to wskazalibyśmy na izolaty oraz na hydrolizaty, które zawierają w sobie większą ilość skutecznego białka. Jednocześnie też jeśli mówimy o białku serwatkowym, to właśnie izolat oraz hydrolizat tego białka nie zawiera w sobie ani laktozy, ani też żadnej ilości tłuszczu. 

Odżywka a ciało

Tym samym możemy mówić tylko i wyłącznie o pozytywnym wpływie na ludzki organizm oraz na jego możliwości treningowe. Odżywki białkowe stanowią bardzo pokaźną grupę suplementów diety przeznaczonych dla sportowców, co powoduje, że jednocześnie też stanowią one bardzo pokaźną grupę produktów znanych i cieszących się powodzeniem. Zanim sięgniemy po jakiekolwiek sportowe odżywki, warto jest wiedzieć, które będą dla nas najlepsze i które pozwolą nam zrealizować ten cel, który przed sobą stawiamy. Ów cel powinien nas bowiem determinować i powinien on istnieć, aby nasze treningi były zorientowane na jego osiągnięcie. Trenowanie dla samego faktu trenowania nie ma sensu.

1 komentarz:

  1. Świetny artykuł, szukałem informacji na ten temat, na szczęście trafiłem tutaj.

    OdpowiedzUsuń